Make your own free website on Tripod.com

                Hafciarstwo          Strona Glowna  English


Wyroby     O nas     Prasa o nas      Prezentacje     O Poznaniu      Napisz do nas      Ksiega Gosci  Wpisz sie  Wpisy
Pracownia Haftu Artystycznego PHA w Poznaniu mieści się przy ul. Kilińskiego 11/1 i istnieje od 1980 roku.  Malgorzata Grzelak pracuje w swoim zawodzie od 1973 roku. Firma zajmuje się haftowaniem i renowacją starych zabytkowych dzieł jak sztandarów, chorągwi, antypedi, obrazów, ornatów, kap, baldachimów, stuł, dalmatyk, proporcy, ksiąg, herbarzy i.t.d.  Informacje o nas jak podano ponizej mozna znalezc w dokumencie w formacie WORD PHA Reklama 116 kB.


Bierzemy udział w wystawach w kraju i zagranicą jak w Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemczech, i.t.d., w których reprezentujemy Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu. W Polsce od wielu lat robimy pokazy na Jarmarku Świętojańskim, Targach Poznańskich, konserwacji w Toruniu, dewocjonaliach w Kielcach, rzemieślniczych w Warszawie, festyny w Sielinku, Opalenicy,  Nowym Tomyślu i wielu innych miastach. Prezes firmy Małgorzata Grzelak pełni funkcję Przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej dla rzemiosła w zawodzie hafciarstwa i kształci uczniów w tym zawodzie. Została odznaczona złotą, srebrną i brązową odznaką za zasługi w rozwoju rzemiosła. Jednym z większych osiągnięć firmy to renowacja antypedium 200 letniego katedry Gnieźnieńskiej; mundury, czapy, sztandary gwardii reprezentacyjnej Fryderyka Wilhelma związane z repliką 17 wieku do Potsdamu oraz oprawy księgi i proporce dla różnych ambasad. Ostatnio firma zaczęła haftować obrazy: „Dama z łasiczką”, „Monalizę” i inne. W dalszej pracy chcielibyśmy wyszkolić jak najwięcej uczniów, rozwijać się oraz wzbogacać ofertę usług.

Prezes    Malgorzata Grzelak        hafciarstwo@poczta.onet.pl


Strone redaguje Piotr Sobczak, 11463 Tree Hollow Lane, San Diego, CA 92128, USA

Uwagi dotyczace funkcjonowania tej strony, propozycje zmian oraz dodatkowe materialy prosze zglaszac do Webmaster, koniecznie podajac nazwe i adres strony (Hafciarstwo,  http://hafciarstwo.tripod.com).  Dziekujemy!