Make your own free website on Tripod.com

                      Hafciarstwo     Home    Polish


Products              About us             About Poznan             Contact us             Quest Book Sign-in  Log
We are located at Pracownia Haftu Artystycznego w Poznaniu, ul. Kilińskiego 11/1. We started in 1980, while our top talent Malgorzata Ratajczak does this precision work since 1973. More information will be added here soon, while Polish version is shown below. You may also download text below as word document PHA Reklama 116 kB.

Pracownia Haftu Artystycznego w Poznaniu mieści się przy ul. Kilińskiego 11/1 i istnieje od 1980 roku, a w zawodzie tym pracuję od 1973 roku. Jako mistrz zajmuję się haftowaniem i renowacją starych zabytkowych dzieł jak: sztandarów, chorągwi, antypedi, obrazów, ornatów, kap, baldachimów, stuł, dalmatyk, proporcy, ksiąg, herbarzy i.t.d.

          Biorę udział w wystawach w kraju i zagranicą jak w Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemczech, i.t.d., w których reprezentuję Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.
W Polsce od wielu lat robię pokazy na Jarmarku Świętojańskim, Targach Poznańskich, konserwacji w Toruniu, dewocjonaliach w Kielcach, rzemieślniczych w Warszawie, festyny w Sielinku, Opalenicy,  Nowym Tomyślu i wielu innych miastach. Ponadto pełnię funkcję Przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej dla rzemiosła w zawodzie hafciarstwa i kształcę uczniów w tym zawodzie. Zostałam odznaczona złotą, srebrną i brązową odznaką za zasługi w rozwoju rzemiosła. Jednym z większych moich osiągnięć to renowacja antypedium 200 letniego katedry Gnieźnieńskiej oraz mundury, czapy, sztandary gwardii reprezentacyjnej Fryderyka Wilhelma związane z repliką 17 wieku do Potsdamu oraz oprawy księgi i proporce dla różnych ambasad. Ostatnio zaczęłam haftować obrazy: „Dama z łasiczką”, „Monalizę”, i inne. W dalszej swojej pracy chciałabym wyszkolić jak najwięcej uczniów i wzbogacać coraz bardziej swój zakład.Peter Sobczak manages this webpage. Please send comments about webpage functioning & proposals to Webmaster, writing webpage name and address  (Hafciarstwo,  http://hafciarstwo.tripod.com).  Thank you!